فروشگاه عینک آی کالا

جستجوی سریع

نگاه کردن مستقیم به آفتاب می‌تواند باعث عصبانیت شود!


نگاه کردن مستقیم به آفتاب می تواند باعث عصبانیت شود

 

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2016 و مقاله‌ی مستخرج از آن تحقیقات که در مجلّه‌ی " شناخت و احساس " ( Cognitive & Emotion )  در همان سال به چاپ رسید، تابش مستقیم نور آفتاب به چشم باعث اخم غیرارادی شده و این اخم غیرارادی می‌تواند باعث القا شدن حس خشم در انسان گردد...!

 

هدف محقّقان این بود که  بدانند آیا عملکرد عضلات صورت در حالت اخم غیرارادی حاصل از نگاه به تابش مستقیم نور آفتاب  مانند اخم واقعی و ارادییست یا خیر، و اینکه این مساله می‌تواند باعث ایجاد حس خشم در انسان گردد یا نه.

 

به صورت تصادفی مطالعه‌ای روی افرادی که در یک روز آفتابی کنار ساحل یا در پیاده‌رو قدم می‌زدن انجام گرفت. از افراد بعد از پیاده‌روی پرسش‌هایی صورت گرفت و به طرز جالبی معلوم شد کسانی که رو به آفتاب و بدون عینک آفتابی قدم می‌زدند به گفته‌ی خودشان احساس عصبانیت بیشتری داشتند ولی کسانی که پشت به آفتاب یا رو به آفتاب ولی با عینک آفتابی قدم می‌زدند بسیار کمتراحساس عصبانیت کرده بودند..

 

این ایده که نوع عملکرد عضلات صورت می‌تواند روی اخلاق انسان تاثیر گذار باشد سال‌هاست که بین متخصّصان مطرح است در حدّی که بعضی از آن‌ها اعتقاد دارند با تزریق بوتاکس به عضلات پیشانی و بین دو ابرو به این دلیل که توانایی اخم کردن از انسان گرفته می‌شود می‌توان از میزان حسّ خشم کاست...!

 

نتیجه اینکه با استفاده از عینک آفتابی در روزهای آفتابی از بداخلاق شدن خودتان جلوگیری کنید...!

 

امیدواریم از مطالعه‌ی این مطلب لذّت و استفاده‌ی کافی را برده باشید...!

 

جدیدترین محصولات

ZE730
450000 تومان
Vinti - 7010
600000 تومان
gv-4295
685000 تومان
fibonacci - 8608
200000 تومان
مشاهده محصولات بیشتر